• https://www.facebook.com/Merter'in Sesi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=5443420646
  • https://www.instagram.com/aliservetkaksa

                   15. YILIMIZ KUTLU OLSUN
                    9 / 3 / 2007

                        BİZİM SESİMİZ NET
KENDİN İÇİN AİLEN İÇİN
ÇEVREN İÇİN
AŞINI OL GÜNGÖREN
AŞINI OL TÜRKİYEM
ZİYARETÇİ SAYIMIZDA
100.000 GEÇTİK
TEŞEKKÜRLER
(02.02.2022)
 
Saat
YILMAZLAR
UNLU MAMÜLLERİ

Kafeteryamızda Günlük Ürettiğimiz Ürünlerin
Tadına Bakarken
Sıcak Nezih Sade
Bir Ortamda

Sıcak Çayınızı
ve
Kahvenizi
Yudumlayacağınız

Ev Ortamına
Sizleri de Bekliyoruz

Şair Ahmet Kutsi Tecer Caddesi
Gündoğdu Sokak
Numara 19

Merter - Güngören - İSTANBUL
0 541 577 16 61

Oyuncu Yetiştirme Merkezi Altınova Spor Kulübü

Altınova Spor Kulübü Başkanı Çetin Albayrak ve Hocası Bülent Bal kulübün bugünü, yarını ve gelecek planları hakkında görüşlerini BİZİM SESİMİZ NET okuyucuları ile paylaştı.
İlçemiz takımlarından Altınova Spor Kulübü Türk Futboluna oyuncu yetiştirmeye devam ediyor. Son haftaya U16’da beraberlik dahi almadan tüm maçlarını kazanarak giren Altınova Spor Kulübü, Alt Yapısından ve Futbol Okulundan Türk Futboluna büyük katkılar sağlayan ilçemiz kulübü olma yolunda emin adımlarla devam ediyor.

  
U16 VE U18 LİGİNDE BAŞARILI BİR SEZON GEÇİRDİK
            U16 liginde son haftaya 27. Grupta beraberlik, mağlubiyet almadan  ve en yakın rakibi Yeni Ortabayır Spor Kulübünün 10 puan önünde giren Altınova, son maçında grubunda Şampiyonluk Turu atmak için sahaya çıkacak. Takımın altı yıldır hocalığını yapan Bülent Bal hoca sezon değerlendirmesini yaptı. “U16 başarılı bir yaş grubumuz. Ayrıca U16 takımımızda alttan yetiştirdiğimiz ve futbol okulumuzda yetiştirip lisanslı çıkardığımız oyuncularımız da var. Bizim için en büyük başarı alt gruplardan oyuncu çıkarıp üst gruplarda oynamaları. U16’da iyi bir başlangıç yaptık. Geriden gelen iyi bir takımımızda vardı. 2006 yaş grubumuz iyi idi. Ekstra olarak 2005 yaş grubumuzdan oyuncularımızda iyi idi. İyi bir takımı ve iyi bir organizasyonla iyi bir takımı toparladık. Bunun sonunda rakiplerimiz ne olursa olsun grubumuzda namağlup son haftaya geldik. Bunun daha ilerisi İstanbul Şampiyonası, Türkiye Şampiyonası olacak. Bu turnuvalara giderken de takviyeler ile gideceğiz. Pandemi şartlarına göre önce İstanbul Şampiyonası yapılacak. 47 gruptan 20 gruplara bölge, bölge ayıracaklar. Pandemi elverdiği sürece önce 14 yaş grubu oynanacak, daha sonra ise İstanbul ve Türkiye Şampiyonlukları oynanacak.”
 

BU YIL 1. AMATÖR LİGDE YOKUZ
            Bülent Hoca sözlerine şöyle devam etti : “ Dediğim gibi U16’da iyi bir sezon geçirdik. 39 puandayız. Toplamda 54 gol attık ve bu 54 golümüzün 11’ini Özcan Kaya attı. O da başarılı bir sezon geçirdi. Ancak bu yıl biz bir ilk yapıyoruz. A Takımımız ile  1. Amatör Liglere katılmama kararı aldık.  Bu sene ilk defa katılmama kararı aldık. Nedeni ise bu yıl çok sayıda büyük yaş oyuncularımızı dışarı verdik. İstanbul Spor’da 2003 oyuncularımız orada, Gaziosmanpaşa Spor'da şu anda orda oynuyorlar. Karagümrük'te, Başakşehir’de, Galatasaray’da oynayan oyuncularımız var. Şu anda neredeyse büyük yaş grubunda oynayacak oyuncumuz kalmadı. Öncelikli olarak alt yapı gruplarımıza ağırlık vermek istiyoruz. Sağ olsun Başkanımız Çetin Albayrak’da bu şekilde karar verdi. 11,12,14 yaş gruplarımızda sahalarda olmaya devam edeceğiz. Bir tek A Grubu dışında bütün kategorilerde mücadelemize devam edeceğiz.”
 

U18’DE ŞAMPİYON OLMA ÜMİDİMİZ VAR
            U18 liginde 21 grupta gene ilçemiz takımlarından Haznedar Çetinkaya ile şampiyonluğu kovalayan Altınova Spor Kulübü son iki haftaya girerken grup lideri Tuna Spor’un 4 puan arkasında Haznedar Çetinkaya ile 27 puanda averaj ile 3. Sırada bulunuyor. Son iki haftanın değerlendiremesin de Bülent Bal Hoca “Bu hafta aynı puana sahip ilçemiz takımlarından Haznedar Çetinkaya ile derbi maçımız var. Öncelikli olarak bu hafta 3 puan almak zorundayız. Tuna Spor’da Kosova Güç Spor deplasmanında puan kaybetmesi lazım. Son maçımızı ise Tuna Spor ile oynayacağız. Bu hafta alınan sonuçlar istediğimiz gibi olursa son hafta şampiyonluk maçına çıkacağız. Bu arada oynanmayan maç kazanılmış sayılmaz. Ancak ben bu hafta kendi takımıma çok güveniyorum. Ve maçı alacağımıza inanıyorum.  Yaklaşık 6 oyuncumuz U 16’dan. Genç bir takımız daha çok 2004, 2005’li oyuncu oynatıyoruz. Aslında sakat oyuncularımızda olsaydı U18’de daha farklı bir durumda olurduk. Ancak bunlar bahane değil. Son haftaya kadar mücadelemize devam edeceğiz.” Dedi.
            Sezon değerlendirmesini ise “2021-2022 sezonu bizim için çok iyi geçti. İstediklerimizi elde ettik diye bilirim. Oyuncu transferi olsun, artı kazandığımız U16 şampiyonluğu var. Ayrıca U18’de devam eden bir iddiamız var. Sezon gayet iyi geçti. İdmanları, çocukların devamlılıkları olsun, bizi takip eden kulüplerimiz olsun geldiler idmanları seyrettiler. Fenerbahçe, Galatasaray gibi idmanlara çağrılan oyuncularımızda oldu. Önü açık oyuncularımızda var. Yeni başlayan yardımcı hocalarımızda var. Onlarla da iyi başladık. Bir hoca olarak şanslıyım diye bilirim. İyi bir jenerasyon yakaladığımızı söyleyebilirim. Bu konuda Başkanımız Çetin Albayrak’ın desteği büyük. Maddi olsun, manevi olsun çocuklarımızın her türlü yanında oluyor. Hiçbir şeyimizi eksik etmedi. Neredeyse her maçımızı takip etti. Bazı kritik maçlarda heyecanlı olduğu için gidemedi. Sonuç olarak baktığımızda 2021-2022 sezonu bizim için başarılı bir sezon olmuştur diyebilirim. Bundan sonraki hedefimiz ise daha fazla oyuncu yetiştirip bu oyuncuları Türk Futboluna kazandırmak istiyoruz. Biz bunları yaparken hiçbir maddi beklenti içinde değiliz. Transfer parası beklemiyoruz. Öncelikli olarak çocuğun menfaati bizim için daha önemli. Daha sonra kulüp menfaatleri geliyor. Geçen sene profesyonel grubu 12 bu yıl ise 14 oyuncu verdik. U11 U12 takımlarımızın % 80’nin Futbol Okulumuzdan çıkarıyoruz. Şu anda U16 takımızdan 5 oyuncu bizim futbol okulumuzdan çıkmış durumda. Özetle Altınova Spor Kulübü Başkanı, Yönetim Kurulu ve ben ve diğer hocalarımızla birlikte iyi bir yoldayız. ”  dedi.
 
ALTINOVA’NIN BU HAFTA Kİ MAÇLARI
27. Grup U16 Şampiyonluk Maçı
İstanbul Esenler Tokat – Altınova
22 Ocak 2022 Cumartesi
Saat : 11:00
Terazidere Necip Uysal Tesisleri (Terazidere)
21. Grup U18 Şampiyonluğa Giden Yolda İlçemiz Derbisi
Altınova – Haznedar Çetinkaya
23 Ocak 2022 Pazar
Saat : 15:00
Namık Sevik Stadı (Zeytinburnu)

  
HAYVAN SEVER KULÜP BAŞKANI ÇETİN ALBAYRAK
            Uzun yıllar Altınova Spor Kulübüne hizmet eden, kulübe sayısız başarılar kazandıran ve 4 yıl önce aramızdan ayrılan Altınova Spor Kulübü Başkanı Doğan Albayrak’tan sonra görevi devir alan Çetin Albayrak tam bir hayvan dostu olarak tanınan bir Kulüp Başkanı. Tesislerin etrafına dışarda kalan sokak hayvanları için kulübe yaptırarak onların barınma sorunlarını gidermeye çalışan Albayrak, ayrıca kulüp binası içinde de kedilere ev sahipliği yapmakta. Onları getirdiği mama ve kemikler  ile eliyle besleyen Başkan BİZİM SESİMİZ NET’e Bülent Hoca’dan sonra değerlendirmelerde bulundu.
           
   

   Altınova Spor Kulübü Başkanı Çetin Albayrak “İlk olarak insan olarak düşünelim. İşin merkezinde insan var, daha ötesi çocuk var. Mevcut şartlarda, mevcut konjektör de mümkün olduğu kadar insanların bu olumsuz ortamlardan uzak kalıp onları arındırıp aileleri bu işe konsantre edip ekleyerek onları sevk ederek bu işin içine dahil olmalarını sağlamak, insanların paylaşma, dayanışma ruhunu geliştirmek. Daha güvenli, daha temiz ortamlarda spor yapmakla beraber, takım ruhunu buradan başlayarak sosyal hayata böyle düşünmelerini böyle yaşamalarını bir anlayış olarak onlara enjekte edebilmek ve sonuçta her şeyin insan için olduğunu, güzel bir yaşam olduğu için olduğunu, huzurlu ve mutlu bir yaşam için olduğunu, doğru bir yaşam, erdemli ahlaklı bir insan bu dünya için bu toplum için bu dünya için vazgeçilmez olduğunu yani bir perspektif ve anlayış oluşturabilmeyi yani kısacası spordan öte bu sporun bir işlev taşıması gerektiğini sporun sadece saha da kalmayarak onun görsel bir takım şovdan, gösteriden temaşadan ibaret olmadığını bunun insani açıdan çok daha güzel şeyleri barındırdığını anlatmak lazım. Günümüzde   endüstriyel futbol bir ticaret, bir Pazar yerine dönmüş durumda. Artık profesyonel kulüplerimiz buralarda daha aktif olmak zorundalar. Özellikle İstanbul’umuzun 3 büyük kulübü Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’ın alt yapıya daha fazla yatırım yapması gerekiyor. Ancak bakıyorum Fatih Karagümrük, Başakşehir, İstanbulspor gibi kulüplerimiz yetenekli gençleri bulup büyük kulüplerimizde oynamalarını sağlıyorlar. Ama büyük kulüplerimiz ellerinde ki oyuncuları bile değerlendiremiyorlar. Sizler Avrupa’da oynayan kulüplersiniz. 10 Milyonluk nüfusa sahip Hollanda’nın  Ajak Takımı’nın 50 tane sahası var. Çok ciddi bir rakam. Avrupa’yı gezdiğim zamanlar ilk baktığım ve ilgimi çene şeylerin başında sahalar gelir. Kırsal kesimlere, köylere kadar tesis var.
 

MERKEZİNDE İNSAN VAR MERKEZİNDE ÇOCUK VAR
 Dışardan gelen oyuncaya yatırım yapıldığı kadar içerde kendi insanımıza yatırım yapılsa o dışardan alınan oyunculardan çok daha yetenekli oyuncularımız, gençlerimiz var. Sıkıntılarımıza gelince, sıkıntı bana özgü bir sıkıntı değil. Bu Türkiye’nin sıkıntısı. Bencillik yapmak istemem. Benim bir anlayışım, bir felsefem var. İnsan merkezli, insan odaklı milyonda bir ayrım yapmaksızın, asla kimseyi ötekileştirmeden, kimseye farklı bir gözle bakmadan işin merkezine insanı koyarak ki burada çocuk var. Kamusal bir hizmet yapmaktayız. Ben çocuğa bakarım o çocuk buraya teslim edilmişse o sorumluluk bana aittir. Ayrım gözetmeksizin onlara sahip çıkarım. İnsanlık için bu benim görevimdir.

BAŞARILAR ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL
   Altınova Spor Kulübü  olarak bir sezonda tüm gruplarda şampiyon olduk. Başarı iyi çalışırsan zaten gelir. Bizim burada yaptığımız bize emanet edilen çocuklarımızı geliştirip profesyonel olarak Türk Spor’una kazandırmak. O çocukların hayallerine dokuna bilmek, onlara bu hayalleri çerçevesinde bir istikamet göstere bilmek, onlara bir imkan yaratabilmek ve tüm bunların sonunda onlara katkı sunabilmek bizler için çok önemli. Bizim şampiyonluğumuz o çocukların hayallerine dokunabilmek ve onlara yardımcı olabilmek. Bizim için en büyük şampiyonluk bu. Yüzlerce kupa alıp buraya koymak bir anlam ifade etmiyor. Ama o çocukların duyguları ile buluşabiliyorsak, bütünleşebiliyorsak, onlara bu anlamda bir şeyler suna biliyorsak bizim için en değerli şampiyonluk, en kutsal görev budur. Sponsora ihtiyacımız yok. Biz bize yeteriz yeter ki gölge etmesinler başka ihsan istemem. Birde Belediye Başkanımızın ilçe kulüplerimize sahip çıkması gerekiyor.
 
ÖNEMLİ BİR HAFTA
   U16’da şampiyon olduk. U18’de de bu hafta önemli bir maça çıkacağız. Bugüne gelene kadar bazı şansızlıklar yaşadık. Sakatlarımız oldu, oyuncularımızın bunlardan dolayı yaşadığı sorunları oldu. Bunları yaşamasaydık U16’da yaşadığımızın aynısını U18’de de yaşayabilirdik. Altınova takımımızı izliyorum, diğer takımlarımızı da izliyorum. Bana göre takımımız çok iyi top oynuyor. 2004 yaş grubu ağırlıklı oyuncular ile mücadele ediyoruz. Genç bir takımız. Kazanmak için oynayacağız. Olurda şampiyon olamazsak tüm oyuncularımızın diğer takımlarda oynamalarını sağlayacağız. Bu yıldan itibaren 1. Amatör lige katılmayacağız. Çünkü bizim orada bir hedefimiz yok. Alt gruplara ağırlık vereceğiz. Bizim niyetimiz oyuncu yetiştirmek. 1. Amatöre gelmiş oyuncu için artık verecek bir şey kalmamıştır. Bundan dolayı gençleri yetiştirmek en büyük hedefimiz. İlk dönemlerde bakacağız. Alt yapımız iyi ise, hedeflerimizi tutturduysak A Takımına girmeyi düşünmüyoruz. Hedefimiz Altınova Spor Akademisi’ni kurmak.” Dedi.

ANA SAYFA   SAYFA BAŞI

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam70
Toplam Ziyaret126885
A CUP OF DREAM


ÖZEL GÜNLERİNİZDE PASTA SİPARİŞLERİNİZ İÇİN
acupofdreamiletisim@gmail.com 
SPOR KULÜPLERİMİZ VE SPOR HABERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.009019.0852
Euro20.707520.7905
Üyelik Girişi
BİZİM SESİMİZ NET
SAYFAMIZDA YAYINLANMAK  ÜZERE
ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİRSİNİZ

İRTİBAT İÇİN
ALİ SERVET KAKŞA
whatsapp 0 544 342 06 46
sms 0 544 342 06 46
mail serkaksa@bizimsesimiz.net
You Tube Ali Servet KAKŞA