• https://www.facebook.com/Merter'in Sesi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=5443420646
  • https://www.instagram.com/aliservetkaksa

                   15. YILIMIZ KUTLU OLSUN
                    9 / 3 / 2007

                        BİZİM SESİMİZ NET
KENDİN İÇİN AİLEN İÇİN
ÇEVREN İÇİN
AŞINI OL GÜNGÖREN
AŞINI OL TÜRKİYEM
ZİYARETÇİ SAYIMIZDA
100.000 GEÇTİK
TEŞEKKÜRLER
(02.02.2022)
 
Saat
YILMAZLAR
UNLU MAMÜLLERİ

Kafeteryamızda Günlük Ürettiğimiz Ürünlerin
Tadına Bakarken
Sıcak Nezih Sade
Bir Ortamda

Sıcak Çayınızı
ve
Kahvenizi
Yudumlayacağınız

Ev Ortamına
Sizleri de Bekliyoruz

Şair Ahmet Kutsi Tecer Caddesi
Gündoğdu Sokak
Numara 19

Merter - Güngören - İSTANBUL
0 541 577 16 61

Yaşanan Kahramanmaraş Merkezli deprem sonrasında ilçemizde faaliyet gösteren Siyasi Parti Başkanlarına “GÜNGÖREN İLÇEMİZ DEPREME NE KADAR HAZIR” diye bir soru yöneltmiştik. Ancak şu ana kadar GÜNGÖREN HALKI ADINA CEVAP ALAMADIK.

   Bugüne kadar olduğu gibi GÜNGÖREN İLÇEMİZİN deprem konusunda “SESSİZ KALMAYI” tercih eden ilçemizde faaliyet gösteren İktidar veya Muhalefet Siyasi Partilerimizin ilçe başkanlıkları azimle SUSKUNLUKLARINA devam ediyorlar. İlçemizde yaşayan 300 bin Güngören Halkı ilçemizin depreme ne kadar hazır olup olmadıklarını da öğrenmiş değiller.
   Bununla birlikte ilçemizde devam eden ve 3 mahallemize daha düşük imar veren bir Kentsel Dönüşüm çalışması bulunmakta. Ancak bu çalışmada 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Genel Seçimler öncesinde seçime malzeme olmaya devam ediyor. İlçemizde kentsel dönüşüm çalışması yapmak isteyen sitelere İDDİAYA GÖRE Belediye tarafından “İLÇEMİZDE Kİ KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMASI DURDURULDU” diye bir fısıltı dolaşmakta. Bunun üzerine BİZİM SESİMİZ NET olarak bir araştırma yaptık. Öğrendiğimiz bilgilere göre Şehir Planlama Odası mahkemeye müracaat ederek yapılan çalışmanın durdurulmasını istemiş. Bunun üzerine mahkeme Bilirkişi Heyeti atamış ve Heyette “İlçede 12.000 bina 120 bin konut var. 2 parsel birleştirmesi sonucu verilen %15 imar artışı ilçede konut sayısını 6 bin artıracak, buda ortalama 4 daireden hesap edilirse daire sayısını 24 bin daha fazlalaştıracak. Bir dairede 4 kişinin yaşadığı düşünülürse kişi sayısını 120 bin kişi olarak artıracak” diye raporu sunmuş. Ancak ilçemizde yapılan KENTSEL DÖNÜŞÜM çalışmasını durduran ne bir mahkeme kararı var nede belli olan bir mahkeme tarihi var. Çalışmalar en son açıklanan plan notları ile devam etmektedir.   
   Bununla birlikte 21 Haziran 2021 tarihinde yayınladığımız “GÜNGÖREN’DE DEPREM GERÇEĞİ” başlıklı haberimizde İBB tarafından yayınlanan rapor çerçevesinde ilçemizin tahmini hasar ve olası kayıpları ile ilişkili bir yazı yayınladık. İBB’nin bu raporuna göre yaşanacak bir İstanbul Depreminde en çok etkilenecek iki mahallemiz Güneştepe ve Merkez Mahallelerimiz. Bu mahallerimiz içinde Merkez mahallemizin %80 nine yakın bir bölümünde daireler dükkan olmuş durumda. Yine bir İDDİAYA GÖRE daireden dükkana çevrilen bir çok binada yer kazanmak için KOLONLARIN kesildiği İDDİASI VAR. Vatandaşlarımızda bunun araştırmasını istemekteler. Yaşanan Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilimizde yaşana deprem sonrasında İlçemizden taşınmaların hızlandığı görülmekte.

   TÜM BUNLARIN IŞIĞINDA GÜNGÖRENDE YAŞAYAN 300 BİN VATANDAŞIMIZ ADINA TEKRAR SORUYORUZ “İLÇEMİZDEKİ FAALİYET GÖSTEREN İKTİDAR VE MUHALEFET PARTİLERİMİZ GÜNGÖREN DEPREME NE KADAR HAZIR?”


 


110 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam70
Toplam Ziyaret126885
A CUP OF DREAM


ÖZEL GÜNLERİNİZDE PASTA SİPARİŞLERİNİZ İÇİN
acupofdreamiletisim@gmail.com 
SPOR KULÜPLERİMİZ VE SPOR HABERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.009019.0852
Euro20.707520.7905
Üyelik Girişi
BİZİM SESİMİZ NET
SAYFAMIZDA YAYINLANMAK  ÜZERE
ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİRSİNİZ

İRTİBAT İÇİN
ALİ SERVET KAKŞA
whatsapp 0 544 342 06 46
sms 0 544 342 06 46
mail serkaksa@bizimsesimiz.net
You Tube Ali Servet KAKŞA