• https://www.facebook.com/Merter'in Sesi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=5443420646
  • https://www.instagram.com/aliservetkaksa

                   15. YILIMIZ KUTLU OLSUN
                    9 / 3 / 2007

                        BİZİM SESİMİZ NET
KENDİN İÇİN AİLEN İÇİN
ÇEVREN İÇİN
AŞINI OL GÜNGÖREN
AŞINI OL TÜRKİYEM
ZİYARETÇİ SAYIMIZDA
100.000 GEÇTİK
TEŞEKKÜRLER
(02.02.2022)
 
Saat
YILMAZLAR
UNLU MAMÜLLERİ

Kafeteryamızda Günlük Ürettiğimiz Ürünlerin
Tadına Bakarken
Sıcak Nezih Sade
Bir Ortamda

Sıcak Çayınızı
ve
Kahvenizi
Yudumlayacağınız

Ev Ortamına
Sizleri de Bekliyoruz

Şair Ahmet Kutsi Tecer Caddesi
Gündoğdu Sokak
Numara 19

Merter - Güngören - İSTANBUL
0 541 577 16 61

İlçemizde başlayan Kentsel Dönüşümde Güngören Belediyesi’nden yeni hamle geldi. Yapılan bu hamle ile ilçemizde ki Kentsel Dönüşüm çalışmanın dışına çıkmaya başlayacak

Güngören İlçemizdeki yapılması planlan Kentsel Dönüşüm çalışması Haziran 2022 tarihinden itibaren yeni bir boyuta ulaştı. 27. Madde HAKSIZLIĞI düzeltilmeden Abdurrahman Nafiz Gürman, Mehmet Nesih Özmen ve Tozkoparan Mahallerine Güngören Belediyesi Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Başkan Yardımcısı Rıza Uçan imzası ile “Mevcut binan statik incelenmesinin yaptırılması hk” konu ile yazı yollandı.
 
Yazıda “İlçemiz genelindeki mevcut yapıların yapısal durumlarının GÖZLEMSEL İNCELENMESİ VE MEVCUT DURUM itibari ile can ve mal güvenliği açısından olası risklerin bertaraf edilmesi amacıyla yapılan saha çalışmalarında” ibaresi ile başlayan tebligatlarda,  özellikle site konumunda olana binalardan 30 gün içinde KAROT (6306 sayılı Kanunun 3. maddesinin 1. fıkrası ve 6306 sayılı Kanunun Uygulama Yönetmeliğinin 7. maddesinin 2. Fıkrası uyarınca Bakanlıkça yetkilendirilen kurum veya kuruluşlara gerekli incelemenin yaptırılması)  çalışması yapılması istenmektedir. Yazının sonunda ise alınan sonuçların Güngören Belediye Başkanlığı’na bildirilmesi istenmekte.
 
Yapılan tebligatlar öncelikli olarak Merter tekstil piyasasına komşu bütün sokaklara, ada ve parsellerine ve içinde bulunan sitelere ve apartmanlar yapılması, mahalle sakinleri arasında, yapılan tebligatın amacının Kentsel Dönüşüm olmadığını, farklı bir çalışmayı yöneldiği hakkında bir çok soru işareti olduğunu düşünmeye başlamalarına neden oldu.
 
Yapılan bu tebligatların Abdurrahman Nafiz Gürman, Mehmet Nesih Özmen ve Tozkoparan Mahalleri seçilerek yapılması ve 27. Madde haksızlığı ortada iken 30 gün içinde sonuçlanmasının istenmesi tepki çeken farklı bir konu oldu. Güngören İlçemizde bu üç mahallemiz dışında kalan 8 mahallemize böyle bir tebligattın yapılmamış olması burada amacın Kentsel Dönüşüm olmadığını farklı bir çalışma olacağı düşüncelerini de güçlendirmektedir.
 
Güngören Belediyesi’nin yapmış olduğu ‘İmar Çalışmaları ‘Kentsel Dönüşüm Odaklı İmar Plan Notları Revizyonu” kitapçığında bulunan 4. maddesinde “Parsel Birleştirmelerine Yönelik Düzenlemeler” başlığı altında Güngören Belediyesi’nin Merter tekstil piyasasına yakın olan bu üç mahallemiz için farklı bir çalışmanın olduğunun işaretlerini vermekteydi. Bir diğer işaret ise Merter Keresteciler Sitesi (Mehmet Nesih Özmen Mahallesi)’n de buluna bir çok iş yeri sahibini özellikle Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi’nden daire satın almaları gelmekte olan çalışmanın başka bir işareti olarak mahalle sakinleri arasında konuşulmaya başlanmıştı.


 
“Parsel Birleştirmelerine Yönelik Düzenlemeler” başlığı altında ilçemizdeki belirli  mahallelerimize farklı bir uygulama yapılacağı söyleniyordu. Bu ayrıcalığı ise 8 Mahallemize verdiğini ve bu ayrıcalığın Merter tekstil piyasasına yakın olmayan mahalleri kapsadığı Güngören Belediyesi’ne yapılan müracaatlar sonucunda öğrenilebiliyordu. Bu başlık altındaki verilen artı hak ise “2.000 m2 ve üzeri tek parselle %25 artı imar hakkı” olduğunu söylüyordu. Bu haktan yaralanmak isteyen Merter tekstil piyasasına yakın üç mahallemizin ise 27. Madde öne sürülerek bu hakka sahip olmadığı bildiriliyordu. Bu üç mahallemizde 4.000 m2 bir yere sahip olanız dahi 27. maddeye göre bu haktan yararlanamıyordunuz. Sadece komşu parsel ile birleşme sonucu size verilen artı imar hakkı ise % 15 ile sınırlıydı. Güngören Belediyesi tarafından yapılan bu son hamle ile üç mahallemizde bulunan büyük siteleri (komşu parsel ile birleştirmeden ve artı %15 imar vermeden) KAROT alındıktan sonra zor duruma düşmelerine neden olacak bir hamle olarak değerlendirildi.
 
İLÇEMİZ MUHALEFET PARTİLERİ BAŞKANLIKLARI SUSKUN KALMAYA DEVAM EDİYOR
Bugüne kadar Güngören İlçemizde Kentsel Dönüşüm konusunda (Tozkoparan’da yaşanan haksızlıklar hariç) yaşanan tüm haksızlıklar karşısında SUSKUNLUĞUNU KORUYAN ilçemizde başkanlıkları bulunan muhalefet partilerinin SUSUKUNLUKLARI devam etmektedir.


251 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret112722
A CUP OF DREAM


ÖZEL GÜNLERİNİZDE PASTA SİPARİŞLERİNİZ İÇİN
acupofdreamiletisim@gmail.com 
SPOR KULÜPLERİMİZ VE SPOR HABERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.703816.7707
Euro17.458117.5281
Üyelik Girişi
BİZİM SESİMİZ NET
SAYFAMIZDA YAYINLANMAK  ÜZERE
ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİRSİNİZ

İRTİBAT İÇİN
ALİ SERVET KAKŞA
whatsapp 0 544 342 06 46
sms 0 544 342 06 46
mail serkaksa@bizimsesimiz.net
You Tube Ali Servet KAKŞA