• https://www.facebook.com/Merter'in Sesi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=5443420646
  • https://www.instagram.com/aliservetkaksa

                   15. YILIMIZ KUTLU OLSUN
                    9 / 3 / 2007

                        BİZİM SESİMİZ NET
KENDİN İÇİN AİLEN İÇİN
ÇEVREN İÇİN
AŞINI OL GÜNGÖREN
AŞINI OL TÜRKİYEM
ZİYARETÇİ SAYIMIZDA
100.000 GEÇTİK
TEŞEKKÜRLER
(02.02.2022)
 
Saat
YILMAZLAR
UNLU MAMÜLLERİ

Kafeteryamızda Günlük Ürettiğimiz Ürünlerin
Tadına Bakarken
Sıcak Nezih Sade
Bir Ortamda

Sıcak Çayınızı
ve
Kahvenizi
Yudumlayacağınız

Ev Ortamına
Sizleri de Bekliyoruz

Şair Ahmet Kutsi Tecer Caddesi
Gündoğdu Sokak
Numara 19

Merter - Güngören - İSTANBUL
0 541 577 16 61

Son haftalarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Güngören İlçemiz için iyi haberler gelmiyor.

   2019 yerel seçimler öncesinde ve sonrasında yaptığı bir çok konuşmasında Güngören İlçemizin bir hemşerisi olduğunu belirterek ilk ticarete burada başladığını söyleyen İmamoğlu, buna rağmen ilçemiz için güzel haberler vermemekte.
 

   Seçim öncesinde Tozkoparan’ı ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçildikten sonra ve geçtiğimiz yıllarda yaşanan sıkıntılarda Tozkoparan’ı ziyaret etmemeye özen gösterdi. Üstelik Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir’in “KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN ÖNÜNDEKİ ENGEL CHP’DİR” demesine ve CHP Güngören İlçe Başkanlığı’nın  bu iddiaya sessiz kalmasından sonra İlçemize destek amaçlı ziyarette bulunması önemliydi ancak bu gerçekleşmedi. Başkan Demir’in bu iddiasına rağmen CHP’nin hiçbir kuruluşundan ses gelmemesi ve sadece Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 14 Haziran 2021 tarihinde yaptığı Tozkoparan ziyareti sonrasında konu hakkında farklı bir çalışma yapmaması Güngören İlçesi’nde yaşayan 300 bin kişinin ana muhalefet partisinin tarafından dikkate alınmadığının bir göstergesi olarak algılanıyor.    
 

TOZKOPARAN TIP MERKEZİ NE OLACAK?
   Tüm bu yaşanan süreçlere ek olarak en son Tozkoparan Mahallesi’nde faaliyet gösteren Tıp Merkezi’nin kapatılması ise yaşananları farklı bir boyuta taşıdı. Bu konu ile ilgili BİZİM SESİMİZ NET Haber Sayfası olarak 15 Ocak 2020 tarihinde bir haber yapmıştık. Haberde bu konu hakkında yaptığımız başvurumuzun sonucunda aldığımız :
 
 “1-24022540194 nolu başvurunuzla ilgili :
 Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile yapılan görüşme neticesinde alınan bilgi şu şekildedir:
“Yuvamız İstanbul projesi kapsamında Pendik, Kartal, Sultanbeyli, Sancaktepe, Sultangazi, Küçükçekmece, Avcılar, Esenyurt, Arnavutköy, Silivri ve Beylikdüzü ilçelerinde kreş yapımına başlanmış olup, diğer ilçelerimizde proje kapsamında değerlendirilecektir.”
 
   Cevabı sizlerle paylaşmıştık. Cevabın üzerinden iki yıl geçmesi sonucunda, üstelik Tozkoparan diken üstündeyken yapılan proje değerlendirmesi, başta iktidar partisi Güngören İlçe Başkanlığı olmak üzere tüm kesimlerin ilgi odağı oldu. Özellikle yaşlılarımızın yoğunlukla kullandığı Tozkoparan Tıp Merkezi ilçemiz, çevre ilçelerimiz, mahallemiz açısından önemli bir konumda ve durumdadır.
 


BİZİM SESİMİZ NET
ÇÖZÜM ÖNERİSİ DE SUNDU
   İlçemizin kreş ihtiyacı bilinmektedir ve yararlı bir uygulamadır. Ancak bunu toplumun büyük bir kısmının, özellikle yaşlı vatandaşlarımızın kullandığı bir sağlık merkezini kapatarak gerçekleştirmek 16 Milyon İstanbullunun kalplerinde yara açmaktadır. BİZİM SESİMİZ NET Haber Sayfası olarak bu bilinçle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını’na 1 Ocak 2022 tarihinde yaptığımız bir haberle yol gösterdik. Yaptığımız bu haberde İstanbul Büyükşehir Meclisi’nde iktidar ve muhalefet meclis üyelerini karşı, karşıya getiren “Merter’de bulunan İBB Ek Binası’nın ilçemiz ve çevre ilçelerimiz için eğitim, kültür ve sanat merkezi olmasını” talep ettik. Ve bu teklifimiz buradan tekrar dile getiriyoruz.   


 BİZİM SESİMİZ NET Haber Sayfası olarak yapacağınız yeni değerlendirmede önümüzde ki genel ve yerel seçimleri düşünerek kararınızı tekrar değerlendirmeniz gerektiğine inanmaktayız. Bununla birlikte ilçemizde Kentsel Dönüşüm sürecinin önünde engel olan 27. Maddenin de bir an önce düzeltilerek Abdurrahman Nafiz Gürman, Mehmet Nesih Özmen ve Tozkoparan Mahallerimize yapılan haksızlığında bir an önce düzeltilmesini 300 bin Güngören’li adına beklemekteyiz. İktidar ve muhalefettin 9 İlçe Başkanları’nın istedikleri zaman bir araya gelebileceklerini 10 Mayıs 2022 tarihinde gördük. (Haber) Halkımızın refahı adına ve yapılacak genel ve yerel seçimler öncesinde tekrar bir araya gelerek ‘İLÇEMİZ ADINA GÜZEL ŞEYLER YAPABİLİRSİNİZ’  ve buna İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir’de ‘BÜYÜK KATKI SAĞLAYABİLİR’
173 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret112722
A CUP OF DREAM


ÖZEL GÜNLERİNİZDE PASTA SİPARİŞLERİNİZ İÇİN
acupofdreamiletisim@gmail.com 
SPOR KULÜPLERİMİZ VE SPOR HABERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.703816.7707
Euro17.458117.5281
Üyelik Girişi
BİZİM SESİMİZ NET
SAYFAMIZDA YAYINLANMAK  ÜZERE
ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİRSİNİZ

İRTİBAT İÇİN
ALİ SERVET KAKŞA
whatsapp 0 544 342 06 46
sms 0 544 342 06 46
mail serkaksa@bizimsesimiz.net
You Tube Ali Servet KAKŞA