• https://www.facebook.com/Merter'in Sesi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=5443420646
  • https://www.instagram.com/aliservetkaksa

                   15. YILIMIZ KUTLU OLSUN
                    9 / 3 / 2007

                        BİZİM SESİMİZ NET
KENDİN İÇİN AİLEN İÇİN
ÇEVREN İÇİN
AŞINI OL GÜNGÖREN
AŞINI OL TÜRKİYEM
ZİYARETÇİ SAYIMIZDA
100.000 GEÇTİK
TEŞEKKÜRLER
(02.02.2022)
 
Saat
YILMAZLAR
UNLU MAMÜLLERİ

Kafeteryamızda Günlük Ürettiğimiz Ürünlerin
Tadına Bakarken
Sıcak Nezih Sade
Bir Ortamda

Sıcak Çayınızı
ve
Kahvenizi
Yudumlayacağınız

Ev Ortamına
Sizleri de Bekliyoruz

Şair Ahmet Kutsi Tecer Caddesi
Gündoğdu Sokak
Numara 19

Merter - Güngören - İSTANBUL
0 541 577 16 61

Güngören Belediyesi’nin yaptığı tüm çalışmalarda üç mahallemiz negatif ayrımcılığa tutuluyor. Ya bu üç mahallede büyük RANT var zamanı bekleniyor. Yada bu üç mahalledeki oy oranları

Güngören Belediyesi tarafından Abdurrahman Nafiz Gürman, Mehmet Nesih Özmen ve Tozkoparan Mahalleleri negatif bir ayrımcılığa tutulmakta. Belediyenin yaptığı hizmetler sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılırken bu üç mahalle için yapılan paylaşımlar yok denecek kadar az yer veriliyor.
Belediyenin yaptığı en kolay uygulama ise bu sıkıntıları dile getirenleri sosyal paylaşım sitelerinden  ENGELLEME Sanıyorlar ki böylece sorunlar çözülecek. Aksine bu uygulama ile sorunları daha da içinden çıkılmaz bir hal almasına neden olduğunun elbet bir gün farkına varırlar.
 
RANT MI VAR?
Üç mahalle yapılan çalışmalar ve tanıtımlarda ayrı tutulduğu gibi, kentsel dönüşüm projesinde bile ayrı tutuluyor. Başkan Bünyamin Demir’e göre “Bunun nedeni daha önceki AKP Güngören Belediye yönetimleri ve CHP” Ancak Başkan 5 Aralık 2021 tarihinde askıdan inen en son düzeltilmiş plan notunda sorun olan 27. Maddenin neden düzeltilmediğini açıklama gereği bile duymuyor.
Mahalle Toplantılarında belli bir amaç peşinde olan bazı emlakçıların “Her şey çok güzel, her şeyi çok doğru yapıyorsunuz” sözlerinden sonra istedikleri randevu talebi de kabul edilip edilmediği de ayrı bir durum. Bu da şunu gösteriyor : Acaba bu üç mahallede bir RANT beklentisi mi var? Yıllar önce dendiği gibi E5 üzerinde yeni bir Büyükdere Caddesi’mi oluşturulmak mı isteniyor? Bunun  cevabını muhalefetten alamadığımız için süreci yaşayarak göreceğiz. Ama özellikle bu üç mahallede yeni yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarında iş yeri ve otel yapılması bizler için bir işaret olabilir. Eğer öyle bir talepleri varsa bunu açıklayarak Ticaret + Hizmet yapılaşması istiyorum diyerek diğer 8 mahalleye verdikleri 2000m2 üzeri arsalara +%25 imar hakkını, 27. Maddeyi gerekçe göstermeden bu üç mahalleye de versin. Ve insanlarımızda ona göre hesaplarını ve planlarının yapsın.
 
RANT YOKSA BU ÜÇ MAHALLEDEKİ OY ORANLARI MI?
Oy oranlarından dolayı böyle bir uygulama yapılıyorsa bu üç mahalledeki kendi partilerine oy vermiş insanlara da haksızlık ediyorlar. Çünkü mağduriyet bu üç mahallede yaşayan tüm vatandaşlarımızı etkiliyor.
Oy Oranları hesaplanarak bu işlemler yapılıyorsa, Tozkoparan Mahallemizde farklı bir sıkıntı var. Mart 2008 yılında Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman ile TOKİ arasında “Hiç Kimse zarar görmeyecek ve borçlanmadan yeni daire sahibi olacak” diyerek  imzalanan protokol, bugün itibari ile sıkıntılı bir sürece girmiştir. 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçlarına göre Tozkoparan’da oylar AKP için yüksek orandaydı.
 
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
 
MİLLETVEKİLİ SEÇİM SONUÇLARI
 
Alınan bu sonuçlara rağmen Tozkoparan’da kentsel dönüşümden dolayı insanların mağdur olmasının önüne geçilemedi. İlk atılan imzadan sonra gelinen nokta tam bir hayal kırıklığı olarak sonuçlandı. Şu anda Tozkoparan’da yeni daire sahibi olan borçlu, ödeyemeyenler evlerini satacak durumda. Bir kısım Tozkoparan’lı ise mücadeleye devam ediyor.
 
2019 YEREL SEÇİMLERİNDE ÜÇ MAHALLEDE MUHALEFETE DAHA FAZLA OY ÇIKTI
2018 seçimlerinden sonra 2019 Mart ayında yapılan Yerel Seçimlerde Tozkoparan muhalefet partilerine verdiği desteği arttırdı. Güngören İlçesi’nde kazanan Cumhur İttifakı olurken, sonucunda üç mahalle Güngören Belediyesi tarafından daha da yok sayıldı.  
 
MART 2019’DA YAPILAN YEREL SEÇİM SONUÇLARI
 

Buda şunu gösteriyor ki öncelikli olarak bu üç mahalle için bir RANT uygulaması olabileceği gibi ikinci ihtimal ise ALINAN OYLARIN muhalefetten az olması bir sıkıntı yaratmış olabilir. Ancak eğer ortada bir RANT varsa bunu vatandaş ile bölüşerek, Güngören’deki Kentsel Dönüşüm çalışmalarının hızlanmasına neden olabilir. Eğer oydan dolayı bir ayrımcılık yapılıyorsa onunda yolu ELEŞTİRENLERİ ENGELLEMEK DEĞİL, ONLARI KAZANMAK İLE OLABİLİR

ANA SAYFA     SAYFA BAŞI


511 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam73
Toplam Ziyaret126888
A CUP OF DREAM


ÖZEL GÜNLERİNİZDE PASTA SİPARİŞLERİNİZ İÇİN
acupofdreamiletisim@gmail.com 
SPOR KULÜPLERİMİZ VE SPOR HABERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.009019.0852
Euro20.707520.7905
Üyelik Girişi
BİZİM SESİMİZ NET
SAYFAMIZDA YAYINLANMAK  ÜZERE
ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİRSİNİZ

İRTİBAT İÇİN
ALİ SERVET KAKŞA
whatsapp 0 544 342 06 46
sms 0 544 342 06 46
mail serkaksa@bizimsesimiz.net
You Tube Ali Servet KAKŞA