14. YILIMIZ KUTLU OLSUN
                    9 / 3 / 2007

                        BİZİM SESİMİZ NET
KENDİN İÇİN AİLEN İÇİN
ÇEVREN İÇİN
AŞINI OL GÜNGÖREN
AŞINI OL TÜRKİYEM
ZİYARETÇİ SAYIMIZDA
85.000 GEÇTİK
TEŞEKKÜRLER
 
Saat
YILMAZLAR
UNLU MAMÜLLERİ

Kafeteryamızda Günlük Ürettiğimiz Ürünlerin
Tadına Bakarken
Sıcak Nezih Sade
Bir Ortamda

Sıcak Çayınızı
ve
Kahvenizi
Yudumlayacağınız

Ev Ortamına
Sizleri de Bekliyoruz

Şair Ahmet Kutsi Tecer Caddesi
Gündoğdu Sokak
Numara 19

Merter - Güngören - İSTANBUL
0 541 577 16 61

GÜNGÖREN BELEDİYESİ’NİN FAKS NUMARASI DEVLET SIRRI MI?

05/10/2021

Halkın oylarıyla seçilmiş bir belediyenin faks numarası ne kadar gizli olabilir?

         Seçilmiş belediyelerin görevi ilçesinde bulunan ve kendisini seçen vatandaşların sorunlarını, dertlerini dinleyerek çözüm üretmektir. Sorunlarınızı iletmeniz için 21. Yüzyılda bir çok yol mevcuttur. Bunların en etkin ve kesin yolu elden dilekçenizi götürüp evrak kayıt bölümüne tarih ve sayı numarası alarak teslim etmektir.
         Ancak tüm dünya da yaşanan pandemi dolayısıyla kapalı mekanlara gitmek ve yüz yüze görüşmeleri en aza indirmek için sorunlarınızı anlatmanızın başka yolları da mevcuttur. Yada belediyeye uzak bir mahallede ikamet ediyorsanız ve ulaşım imkanınızda kısıtlı ise 21 yüzyılda farklı yöntemlerden de faydalana bilirsiniz. 
21. YÜZYILDA SEÇİLMİŞ BİR BELEDİYE BAŞKANINA VEYA BELEDİYEYE ULAŞMAK NE KADAR ZORDUR?
            En yaygın olan iletişim kurma yolu internet üzerinden olur. Daha sonra kurumların verdiği sosyal paylaşım siteleri adresleri üzerinden ilgili birimlere ulaşmaya çalışırsınız. (Bu konu ile ilgili önümüzde ki günlerde BİZİM SESİMİZ NET’te bir haber yayınlanacaktır)
            Ancak ülkemizde bu şekilde ilgili birim veya kuruma ulaşmak çok zor. 2 Eylül 2021 günü yapılan Güngören Belediyesi Meclis Toplantısı sonrasında Güngören Belediye Başkanı Bünyamin DEMİR ilçe halkımıza sosyal paylaşım siteleri üzerinden ve SMS’le MÜJDELİ HABER verdi. Verdiği MÜJDE “GÜNGÖREN BİRLİKTE DÖNÜŞECEK başlığında ilçemizde +1 imar hakkı verildiğini söylüyordu.” Ancak iptal edilen plan notları 8 mahallemizi kaplayan plan notlarıydı. Ve yeni kabul edilen ve İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR’e yollanan yeni plan notu artık 11 mahallemizi de içine alan bir plan notu muydu?
            Tüm bunların cevabını öğrenmek için 17 Eylül 2021 tarihinde, Güngören Belediyesi’ne, Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Rıza UÇAN’a ve İmar ve Şehircilik Müdürü Sinan BALTACI’ya mail attım. Ancak yolladığım mailler Rıza UÇAN dışında kimseye ulaşmadı ve posta kutuma geri döndüler. Giden mail (ler) ime bir cevap alamayınca 22 Eylül 2021 tarihinde Güngören Beyaz Masa’ya 1.261.677 kayıt numarası ile başvurumu tekrarladım.  Ancak bu başvuruma da cevap alamayınca 28 Eylül 2021 tarihinde Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi imar durumundan sorumlu Yusuf beye ulaştım. Kendisi beni kısa şekilde bilgilendirdikten sonra cevabı yazılı olarak tekrar talep ettim. Ancak bugün itibari ile (5.10.2021) cevap gelmeyince Belediye Başkanı Bünyamin DEMİR’e faks yolu ile ulaşmak istedim.
 
GÜNGÖREN BELEDİYESİNİN FAKS NUMARASI DEVLET SIRRI MI?
            Ancak mevcut faks numaraları aktif olmadığı için bugün (5.10.2021) 12:42’de faks numarasını almak için santralla bağlandım. İlk çıkan yetkili faks numarasını veremeyeceğini ve saat 13’den sonra aramamı istedi. Saat 13:02’de tekrar santralı aradığımda beni ÖZEL KALEM Müdürlüğü’ne bağladı. Telefonda görüştüğüm Emrah bey “Belediyenin faks kullanmadığını ve kullanmama nedenlerinin ne olduğunu bilmediğini söyleyerek başvurumu Özel Kalem Müdürlüğü mailinden yapmamı isteyerek” mail adresini paylaştı.
            İlgili maille dilekçemi yollayarak talebimi tekrar ettim. Ayrıca Güngören Belediyesi iletişim sayfası üzerinden Belediye Başkanımız Bünyamin DEMİR’e faks çekme talebimi de illetim. Önümüzde ki süreçte dilekçeme cevap gelip gelmeyeceği ve “GÜNGÖREN BELEDİYESİ’NİN FAKS NUMARASININ DEVLET SIRRI OLUP OLAMAYACAĞI VE NEDEN FAKS KULLANILMADIĞINI” öğrendiğim takdirde bunları da BİZİM SESİMİZ NET sayfamızdan sizlerle paylaşacağım.

SAYFA BAŞI  ANA SAYFA
161 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret89199
A CUP OF DREAM


ÖZEL GÜNLERİNİZDE PASTA SİPARİŞLERİNİZ İÇİN
acupofdreamiletisim@gmail.com 
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138
Üyelik Girişi
BİZİM SESİMİZ NET
SAYFAMIZDA YAYINLANMAK  ÜZERE
ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİRSİNİZ

İRTİBAT İÇİN
ALİ SERVET KAKŞA
whatsapp 0 544 342 06 46
sms 0 544 342 06 46
mail serkaksa@bizimsesimiz.net
You Tube Ali Servet KAKŞA