14. YILIMIZ KUTLU OLSUN
                    9 / 3 / 2007

                        BİZİM SESİMİZ NET
KENDİN İÇİN AİLEN İÇİN
ÇEVREN İÇİN
AŞINI OL GÜNGÖREN
AŞINI OL TÜRKİYEM
ZİYARETÇİ SAYIMIZDA
90.000 GEÇTİK
TEŞEKKÜRLER
 
Saat
YILMAZLAR
UNLU MAMÜLLERİ

Kafeteryamızda Günlük Ürettiğimiz Ürünlerin
Tadına Bakarken
Sıcak Nezih Sade
Bir Ortamda

Sıcak Çayınızı
ve
Kahvenizi
Yudumlayacağınız

Ev Ortamına
Sizleri de Bekliyoruz

Şair Ahmet Kutsi Tecer Caddesi
Gündoğdu Sokak
Numara 19

Merter - Güngören - İSTANBUL
0 541 577 16 61

GÜNGÖREN’E DEĞİŞİM BİZİMLE GELECEK

18/03/2020

İlçemizde faaliyet gösteren Siyasi Partilerimiz arasında İlk kadın İlçe Başkanı olma ünvanı taşıyan İYİ PARTİ Güngören İlçe Başkanı Av. Pelin Sellitepe TURAN ile Güngören’le ilgili görüşme gerçekleştirdik.

4 Mart 2020 tarihinde mazbatasını alarak İlçemiz İYİ PARTİ İlçe Başkanı olarak çalışmalarına başlayan Av. Pelin Sellitepe TURAN’la ilçemizde ki siyasi partiler ile yapmayı planladığımız görüşmelerin ikincisini gerçekleştirdik. İlçemiz ve İYİ PARTİ olarak önümüzde ki günlerde yapmayı planladıklarını İYİ PARTİ Güngören İlçe Başkanı Av. Pelin Sellitepe TURAN şöyle anlattı.

            “Yaptığımız 2. İlçe Kongremizde iki aday arasından şahsım İYİ PARTİ Güngören İlçe Başkanı olarak seçilmiş bulunmaktayım. Partimizin İstanbul ilindeki beş kadın başkandan birisi oldum. Diğer kadın başkanlarımız Küçükçekmece. Bakırköy, Bahçelievler ve Adalar ilçe başkanı. Kartal ve Güngören ilçelerimiz dışındaki ilçelerimizde partimizde tek adayla ve mevcut ilçe başkanlarımızla seçimler yaşandı. Bir tek Kartal ve Güngören İlçelerimizde iki aday arasından bizler seçildik.” Dedi
            Daha sonra sözlerine “Kadın erkek eşitliğine inanan biriyim. Biz parti olarak Cesurlar hareketiyiz. Genel Başkanımızdan aldığımız bir güç var bir dik duruş var. Dolayısıyla Ülkemizin bulunduğu şartlar içerisinde özellikle korkmayan insanlar bir şeyleri değiştirebilecek, dönüştürebilecek, genişletebilecek. Bu noktada da kadın erkek eşitliğine sonuna kadar da inanıyorum ayrıca. Bir erkek ilçe Başkanı kadar risk altındayım. Kadınlar daha da başarılı olur. İlçemizde ki bütün siyasi partilerle siyasi nezaket çerisinde düzenleyeceğiz ilişkilerimizi.” Devam etti.

            Başkan Pelin Sellitepe TURAN Kentsel Dönüşüm ve Güngören ile ilgili yapmayı planladıkları çalışmalarını şu şekilde anlattı “Öncelikli olarak ilçe binamızı daha merkezi, daha ulaşılabilir bir noktaya taşımayı düşünüyoruz. Bununla ilgili çalışmalar başladık. Yeni taşınacağımız ilçe binasında  nitelikli konferans salonları olacak. Ve bu konferans salonlarında söyleşilerimiz olacak. Bununla birlikte teşkilatımızı sil baştan yapılandırmaya gidiyoruz. Güçlü muhalefet olmayı hedefliyoruz. Sivil Toplum Örgütleri ile sıkı bağlantılar içinde olacağız. Kendilerinden birer temsilciği isteğinde bulunacağız. İstişare toplantıları yapacağız. Üye sayımızı arttıracak etkinlikler yapacağız. Kentsel Dönüşüm konusuna gelirsek : Deprem gerçeği ön plandayken Kentsel Dönüşüm mutlaka yapılmalıdır. Ancak bu çalışma yapılırken halkın ekonomik durumu da göz önünde bulundurulmalı. Kentsel Dönüşüm karşısında ceplerinden para çıkmayacak şekilde veya çok az çıkacak şekilde planlamalar yapılmalı. Ben bu anlamda bir halk konseyi, bir Çalıştay oluşturmaktan yanayım. Güngören’de Kentsel Dönüşüm adına bütün STK’ların Siyasi Partilerin yer alacağı bir Çalıştay yapıp bir sonuç ortaya çıkarmak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bir çok birleşen var, bir çok etken var. Hepsini birleştirip bir orta yol bulmak gerekir. Yeşil alan Güngören’de yok denecek kadar az. Bitişik nizam, eski yapılar. Eski yapılar diyoruz ama Güngören’in geçmişi de çok eski değil aslına bakarsanız buna rağmen yapılar çok kötü. Kaçak yapılaşma var. Çözüm önerilerine dair bir çalışma yapacağız. Bilimsel, bilimin aydınlattığı bir çalışma olması gerekiyor ki amaca hizmet etsin. Bu anlamda şu an hali hazırda bir projemiz yok ama üzerinde çalışacağız. Bunun için bir komisyon kuruyorum. İlçe Başkanlığımı altında bir komisyon olacak. Hali hazırda ki mevcut durumu korusak bu sefer diğer insanlar, planlı, projeli işini yapan insanlara haksızlık olacak. Bu anlamda kapsamlı bir çalışma yapıp sonuç bildirisi yayınlamak anlamlı olur. Bilgi ve verileri Güngören Belediyemizden temin edeceğiz ve bu işin uzmanlarıyla bir çalışma yaptıktan sonra Kentsel Dönüşüm anlamında siyasi politikamızı belirleyeceğiz.” Diyerek sözlerine şöyle devam etti :
            “Belediyemizin isminin değiştirilmesi ile ilgili bir çalışmamız yok. Aslına bakarsanız isminin MERTER olarak düzenlenmesi diğer mahallere haksızlık anlamına gelebilir. Genç Osman’da sonuçta buraya bağlı. En uç köşede Mareşal Çakmak’da, Akıncılarda bir haksız durum söz konusu olabilir gibi geliyor bana. Bunun yerine Zeytinburnu Durak isimlerinin Zeytinburnu/ Merter olarak düzenlenmesi daha mantıklı geliyor.  Belediyeye ulaşımı zor olan Abdurrahman Nafiz Gürman, Mehmet Nesih Özmen ve Tozkoparan Mahallelerimizin belediyemize daha rahat ulaşmaları adına bir toplu taşıma imkanı sağlanabilir. Hatta belediyemize uzak olan uç noktalarda ki mahallelerimizin de belediye ulaşmasını kolaylaştırmak gerekiyor. Güngören Belediyesi herkes için kolay ulaşılan bir belediye olması gerekiyor. Yaşadığımız bu olağanüstü ortama gelince; Corana Virüs’ü hakkında halkımızı daha çok bilinçlendirmemiz gerekiyor. Belediyelerde, biz siyasi partilerde sürekli anlatmalıyız. İYİ PARTİ olarak sosyal medya sayfalarımızdan çeşitli paylaşımlar yaptık. Toplu toplantılarımızı ve organizasyonlarımızı durdurduk. Bundan sonra Güngören’imize bir kadın eli değecek ve bunun sonucunda güzel başarılar yakalayacağımızdan da eminim” diyerek sözlerini tamamladı.

SAYFA BAŞI  ANA SAYFA
1272 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam171
Toplam Ziyaret94154
A CUP OF DREAM


ÖZEL GÜNLERİNİZDE PASTA SİPARİŞLERİNİZ İÇİN
acupofdreamiletisim@gmail.com 
SPOR KULÜPLERİMİZ VE SPOR HABERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Üyelik Girişi
BİZİM SESİMİZ NET
SAYFAMIZDA YAYINLANMAK  ÜZERE
ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİRSİNİZ

İRTİBAT İÇİN
ALİ SERVET KAKŞA
whatsapp 0 544 342 06 46
sms 0 544 342 06 46
mail serkaksa@bizimsesimiz.net
You Tube Ali Servet KAKŞA