12. YILIMIZ KUTLU OLSUN
                    9 / 3 / 2007

                        BİZİM SESİMİZ. NET
A. SERVET KAKŞA
servetkaksa@bizimsesimiz.net
YENİ YIL YENİ UMUTLAR
07/01/2014

6 Ocak 2014…. Yarın sevgili babamın ölümünün 18 sene-i devriyesi. Mekânı cennet olsun. 

Rahmetli babam Milliyet Gazetesi’nden emekli olmuştu. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi bir insandı. Gazeteciliğe merakım, 1982’ de Bulvar Gazetesi’nde muhabir olmam ve daha sonra da Günaydın Gazetesi’nde çalışmam hep babamın işine olan sevdamdan, özlemimden kaynaklanmaktadır.

Rahmetli Sedat SİMAVİ Hürriyet Gazetesi’ni ilk kurduğunda gazetecilere “Gerekirse Kalemini Kır ama Satma” öğüdünü hep kendime rehber edindim. Bu sadece gazetecilik hayatımda değil özel hayatımda da benim için hep rehber olmuştur.

Özel hayatımda ALİ SERVET KAKŞA ismini hiçbir zaman satmadım. Pazarlık konusu yapmadım, ALLAH ömür verdiği sürece de bu böyle devam edecektir.

Şimdi bu satırları neden yazdım biliyor musunuz ? 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimlerde İstanbul İli Güngören İlçesi Abdurrahman Nafiz Gürman (Merter) Mahallesi Muhtar Adayı oldum. Bu satırları yazdım ki olurda ilerde kazandığım muhtarlıktan sonra huyumda, suyumda bir değişiklik olursa alın bu yazımı karşıma çıkın ve bana hesap sorun. Hesap sorun ki nefsime kaybettiğim ALİ SERVET KAKŞA ismini sizler sayesinde yeniden eski haline getireyim. Ayaklarımı yere basayım, hata yaptıklarımdan dolayı özür dileyim. Gerekirse Kalemimi Kırıp Ceketimi alıp gideyim.

Hedeflerimin arasında siyasette atılıp milletvekili olmak ve ülkeme hizmet etmek en büyük dileğimdi. Bunun gerçekleşmesi büyük bir mucize gerektirmektedir. Çünkü benim milletvekili olacak PARAM YOK. Arkamda bir DAYIM YOK. Sadece ülkeme hizmet etme aşkım var. Ama AŞK karın doyurmuyor ki…..

O zaman ne yapmam gerekiyor. Şimdilik 30 Mart 2014’de İstanbul İli Güngören İlçesi Abdurrahman Nafiz Gürman (Merter) Mahallesi Muhtarı olduğum takdirde yapacağım çalışmalar ile ülkeme ve halkıma olan borcumun bir kısmını ödemek. En iyisini yapmak, bana inanları hak ettikleri en güzel yaşam şartlarına ulaştırmak. Birçoğunuz artık muhtarlık mı kaldı diye bilir. Hatta adama bak.  Kendini bir muhtarlık kazanmayla veya onu hedeflemeyle ülkeyi kurtaracak bir kahraman olarak görüyor diyebilir. Bu da aklıma bir hikâyeyi getirdi. Karınca uzun bir yola çıkacakmış gibi hazırlık yapıyormuş. Bunu görenler, hayırdır nereye deyince, karınca hac yolculuğuna çıkıyorum demiş. Senin ömrün yetmez demişler. Bunun üzerine Karınca şöyle cevap vermiş; Olsun hiç değilse hac yolunda ölürüm. demiş.

            2014 yılının hepinize, hepimize sağlık, mutluluk, doğruluk, dürüstlük, kavgadan uzak barışçı bir dünya ile bol kazanç getirmesini dilerim. Ve yazımı rahmetli babamın bana vermiş olduğu bir nasihatle bitirmek istiyorum. “HER ZAMAN MİNARE GİBİ DİMDİK AYAKTA KALMALISIN. EĞİLMEYESİN, BÜKÜLMEYESİN”

            Rahmetli Yücel KAKŞA, Sevgili Babacığım 2014 yılındayız ve oğlun aynı senin nasihattin da ki “MİNARE GİBİ DİMDİK AYAKTA. EĞİLMEDİ BÜKÜLMEDİ”

 

            SAĞLICAKLA KALIN MUTLU KALIN…….

 

 

 3290 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YEREL SEÇİM ÖNCESİ - 24/03/2019
31 MART 2019 PAZAR günü yeni bir Demokrasi Şenliği’ni yaşayacağız. Yerel yöneticilerimizi belirleyeceğimiz bu seçim sonucunda tüm TÜRKİYEMİZ yeni yerel yöneticileri ile yeni bir 5 yıllık dönemin başlangıcını yaşayacak.
Akıp Giden Hayat - 03/09/2013
“Zaman Hırsızı Televizyon”
BÖLÜNDÜK mü? - 24/09/2012
24 Eylül 2012 Pazartesi. Dışarda iyi bir sıcak var. Sanki yaz mevsimi. Aslında tam hastalık havası. Sonbahara yakışmıyor. Dengeler bozulmuş her şey karma karışık.
Yaz Geldi Galiba - 25/04/2012
25 Nisan 2012. Sıcak bir bahar akşamı. Gökyüzünde Mehtap yok. Ama kalbimizde ümit var
Uzunca Bir Aradan Sonra Tekrar Merhaba….. - 13/04/2012
2007 yılında başladığımız çalışmalara teknolojik cahilliğimiz yüzünden istemesek de bir süre ara vermek zorunda kaldık. Zaman geçip yaş ilerlemesine rağmen öğrenme aşkımızdan bir şey kaybetmeden sonunda sizlere kavuşmanın yolunu bulabildim.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret42114
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68565.7084
Euro6.30036.3256
Üyelik Girişi