12. YILIMIZ KUTLU OLSUN
                    9 / 3 / 2007

                        BİZİM SESİMİZ. NET
Anlık
Yarın
30° 32° 23°
A. SERVET KAKŞA
servetkaksa@bizimsesimiz.net
Yaz Geldi Galiba
25/04/2012

Sıcak bahar akşamı. Balkonda oturmuş sayfam için neler yapabileceğimi düşünüyorum. Maillerimi kontrol ediyor, yeni haberler yazmaya çalışıyorum. Arada birde facebook'tan gelen mesajları takip ediyorum.

Etrafıma bakınca havaların ısınması ile birlikte doğanın yeniden canlanmasına şahit oluyorum. Doğayla beraber insanlarda canlanmaya başlamışlar. Neşeler yerinde, sevgi ve aşk sözcükleri dillerde.

Saat : 19.00..... Televizyonda haberleri izleyip Ülkem ve dünya hakkında ki gelişmelerden bilgi sahibi olmak istiyorum. Ama nafile bu güzel sıcak bahar akşamlarına yakışmayan haberler. Arka, arkaya tokat gibi yüzüme çarpıyor. Sıkılıyor gönlüm daralıyor. Acı, göz yaşı, keder ve nefret. Yok bu güzel bahar akşamına yakışmıyor. Belki diyorum diziler kurtarır günü. yok onlarda bana göre değil. Kimsenin suçunu sormuyorum, merak etmiyorum. Osmanlı'nında roman gibi hikayesini de sıcak bulmuyorum. Bakıyorum maç var. Kupa maçı. Yok ya bu sene ki lig, lig gibi olmadı ki kupası da o kadar güzel olsun. Ama Finalist Bursaspor'u da tebrik ediyor, yarın ki 2. finalist kim olacak diye beklemeye başlıyorum.

Anladım televizyondan bana hayır yok. Radyomda çalan müziğin ritmi ile balkonda oturmaya başlıyorum. Saat 22.00 olmasına rağmen yoğun bir trafik gürültüsü. Bitmez İstanbul'un bu sesleri. Genede şükrediyorum Allah'ıma balkonum ana cadde üzerinde değil diye. Yoksa hiç kesilmezdi bu trafik gürültüsü. Birazdan zaten mesaiye kalanlarda yavaş, yavaş paydos edecek. Otobüsler ve minibüsler son seferelerini yapacaklar. İşte o zaman İstanbu'u tekrar dinleyeceğim gözlerim kapalı.

Yoğun bir iş gününün ardından kafamı yastığa koyarken bir kez daha şükredeceğim yeni bir şehit haberi almadım, bir sağlık çalışanım, bir doktorum öldürülmedi diye. Ülkemden terör saldırısı haberi gelmedi, insanlar ölmedi diye. Yarına bakacağım gökyüzünde olmayan mehtap ama kalbimdeki ümitle.

 "NEFES ALIYORSAK ÜMİT VAR DEMEKTİR"

SAĞLICAKLA KALIN.....1198 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YEREL SEÇİM ÖNCESİ - 24/03/2019
31 MART 2019 PAZAR günü yeni bir Demokrasi Şenliği’ni yaşayacağız. Yerel yöneticilerimizi belirleyeceğimiz bu seçim sonucunda tüm TÜRKİYEMİZ yeni yerel yöneticileri ile yeni bir 5 yıllık dönemin başlangıcını yaşayacak.
YENİ YIL YENİ UMUTLAR - 07/01/2014
6 Ocak 2014…. Yarın sevgili babamın ölümünün 18 sene-i devriyesi. Mekânı cennet olsun.
Akıp Giden Hayat - 03/09/2013
“Zaman Hırsızı Televizyon”
BÖLÜNDÜK mü? - 24/09/2012
24 Eylül 2012 Pazartesi. Dışarda iyi bir sıcak var. Sanki yaz mevsimi. Aslında tam hastalık havası. Sonbahara yakışmıyor. Dengeler bozulmuş her şey karma karışık.
Uzunca Bir Aradan Sonra Tekrar Merhaba….. - 13/04/2012
2007 yılında başladığımız çalışmalara teknolojik cahilliğimiz yüzünden istemesek de bir süre ara vermek zorunda kaldık. Zaman geçip yaş ilerlemesine rağmen öğrenme aşkımızdan bir şey kaybetmeden sonunda sizlere kavuşmanın yolunu bulabildim.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret40336
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.62765.6502
Euro6.32966.3550
Üyelik Girişi