12. YILIMIZ KUTLU OLSUN
                    9 / 3 / 2007

                        BİZİM SESİMİZ. NET
Anlık
Yarın
10° 13° 8°

GÜNGÖREN İLÇESİMerter’de yaşayan vatandaşlarımız gün geçmesin ki bir sorun ile karşı karşıya kalmasın.

Gerek trafik sorunu, gerekse okul sorunu hat safhadayken birde Resmi kurumların plansızca yaptığı çalışmalar neticesinde vatandaşımızın mağduriyeti hat safhaya ulaşmış durumda.

Aylardır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kaldırım yenileme çalışmaları nedeniyle perişan olan Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi (Merter) şimdi de kaldırım çalışması sonucunda yapılan tadilat ve tamiratlardan mağdur olmuş durumda.

Şair Ahmet Kutsi Tecer Caddesi üzerinde bulunan İnan Apt. B Blokları bahçesi 09.12.2013 tarihinde trafo tamirattı ve tadilattı yüzünden kazılmış bulunmakta. Ancak o günden bugüne tamirat ve tadilat bittiği halde ilgili trafonun etrafına çevre düzenlenmesi yapılmamakta. Site sahiplerini sözlü ve yazılı taleplerine rağmen ilgili kurumdan düzenleme için ne beklenildiğini açıklayan bir cevap alınmış değildir.

 0 Yorum - Yorum Yaz

MERTER SİTESİ SIKINTILI    25.07.2013

Merter Sitesi Sakinleri ilçe belediyesinin kendileri ile ilgilenmediğinden şikâyetçi.

 

Yıllardan beri gündemden düşmeyen Güngören Belediye’sinin adı Merter Belediyesi olsun tartışmalarının ışığında yaşanan süreçte Merter halkı ilçe belediyesinin kendileri ile ilgilenmediğinden şikâyetçiler. Belediyenin gelirinin büyük bir bölümünü karşılayan Merter Sakinleri Güngören Belediyesi’nin kendileri ile daha fazla ilgilenmesi çağrısında bulundular.

Güngören Belediye’sinin yaptığı birçok etkinlikten ve davetlerden Merter Halkı’nın bir haber olduğu, bununda kasıtlı olarak yapıldığının düşüncesindeler. Çeşitli gezilerden, toplantılardan ve davetlerden haberdar olmak istediklerini söyleyen semt sakinleri “Belediyemiz bize üvey evlat muamelesi yapmasından rahatsızız” diyorlar.

            Belediye olarak park düzenlenmelerinin ve temizlik ihtiyaçlarının düzenli şekilde yapıldığını söyleyen sakinler, iş ne zaman toplu organizasyonlara veya davetlere geldiği zaman Merter olarak dışlandıklarını belirtiyorlar. Buna bir anlam veremediklerini belirten sakinler acaba bizleri aralarında görmek istemiyorlar mı diyerek sorunun ne olduğunu anlamaya çalışıyorlar.

            Bununla birlikte siyasi partilerinin Güngören İlçe teşkilatlarının da Merter’i normal zamanda hep unuttuklarını ancak seçim üzeri hatırladıklarından da ayrıca dertli durumdalar. Bununla birlikte Belediyeye ve Kaymakamlığa ulaşımlarının zor olduğunu belirten sakinler buna da bir çare bulunmasını istiyorlar. Yaşlı ve hasta olan sakinlerimizin belediye veya kaymakamlığa gitmelerinin sadece taksi ile gerçekleşmesinin kendilerini ekonomik açıdan da yorduğunu söylüyorlar.
0 Yorum - Yorum Yaz

Mavi Kapak Seferberliği    15.12.2013

Güngören Belediyesi’nin ilçede yaşayan engellilere akülü sandalye almak için başlattığı mavi kapak toplama çalışmaları hızla devam ediyor.

   İlçede cadde direklerine mavi kapak toplama kutusu koyan belediye yetkilileri, aynı zamanda geri dönüşüm ile ilgili bilgilendirme çalışmalarına da devam ediyor.
   Haznedar Mehmetçik Ortaokulu öğrencileri de engelliler için yürütülen bu kampanya için topladıkları mavi kapakları Temizlik İşleri Müdürlüğüne teslim etti. Yaklaşık 200 kilo mavi kapak toplayan öğrenciler kapak toplamaya ve bu konuda duyarlı olmaya devam edeceklerini belirttiler.
0 Yorum - Yorum Yaz


Güngören Belediyesi’nin 25 binden fazla üyesi bulunan sosyal sorumluluk projesi KANKA (Kan Kardeşliği Kulübü), Kızılay işbirliği ile gerçekleştirdiği kan bağış kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Yılın son iki ayında farklı merkezlerde gün boyu hizmet veren Kızılay ve KANKA kan bağış kampanyası ile iyi insanları kan ihtiyacı olanlar için bir araya getiriyor.

Yüzlerce vatandaşın kan bağışında bulunduğu etkinliğin ayaklarına kadar gelmesinden memnun olan vatandaşlar, yetkilerden kan bağışlama kuralları hakkında da bilgiler aldılar.

Kan bağışı yapmak isteyen duyarlı vatandaşlarımız 12.12.2013 Perşembe günü, gün boyunca KANKA ve Kızılay ile Gençosman İMKB Lisesi önünde buluşabilecekler.
0 Yorum - Yorum Yaz

UMUT DİREKLERİ    20.07.2013

Güngören Belediyesi Cadde ve sokaklarda bulunan aydınlatma direklerine çöp kovası ve mavi kapak kutusu yerleştirdi.

Daha önce direklere atık pil kutusu yerleştiren belediye, şimdide hem temizlik hem de engelli vatandaşlarına yardım için direkleri kullanıyor. Yerlere atılan ufak çöplerin önüne geçmek için sık aralıklarla yerleştirilen çöp kovası dikkat çekici ve kullanışlı. Engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye almak için toplanan mavi kapaklar için hazırlanan mavi kapak kutusu vatandaşlardan da çok büyük destek görüyor. Mavi kapak toplama hususunda duyarlı olan Güngörenliler hepsinin bir yerde toplanması ve belediye aracılığıyla ihtiyacı olan kişilere verilecek olmasından memnun.

Özellikle sıcak yaz günlerinde sık tüketen pet sularının, şişesini çöp kovalarına, mavi kapaklarını toplama kutularına atıldığında hem çevreye hem de bir kişinin engelli sandalyesi hayaline yardım etmiş olunuyor.
0 Yorum - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret39867
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.87855.9021
Euro6.62706.6535
Üyelik Girişi