12. YILIMIZ KUTLU OLSUN
                    9 / 3 / 2007

                        BİZİM SESİMİZ. NET
Anlık
Yarın
30° 32° 23°

ÇATALCA İLÇESİ


Cem Kara Barış Tv'de    15.12.2013

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Barış Tv’de canlı olarak yayınlanan ‘Siyaset Penceresi’ programına katıldı.Şinasi Yalçın tarafından hazırlanıp, sunulan program yaklaşık iki saat sürdü. Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara programda Çatalca’yı tanıttı. Çatalca Belediyesi’nin de çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Cem Kara, kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Çatalca mahalle ve köylerinde halkla yapılan röportajların da gösterildiği programın ardından Başkan Cem Kara, Çatalca’yı tanıtmak için sundukları imkandan dolayı Barış Tv yöneticilerine teşekkür etti.
0 Yorum - Yorum Yaz

Çatalca Feshane'de    15.12.2013

Çatalca Belediyesi İstanbul Feshane’de Rumeli Balkan Federasyonu tarafından düzenlenen, ‘Rumeli-Balkan Trakya Kültür-Sanat Buluşması ve Tanıtım Günleri'ne katıldı.

Rumeli, Balkan ve Trakya rüzgarlarının estiği Feshane’de Çatalca Belediyesi de bir stant açarak Balkan Savaşları’nda Çatalca’nın oynadığı önemli rolü ve 1924-1926 yılları arasında yaşanan mübadeleyi Balkan Anıtı ve Mübadele Müzesi ile katılımcılara gösteriyor. Oldukça rağbet gören Çatalca Belediyesi standı katılımcılar tarafından ilgiyle takip ediliyor.

   

5 – 6 – 7 – 8 Aralık 2013 günlerinde esecek Rumeli, Balkan ve Trakya rüzgarının açılışı da bir hayli görkemli oldu. Açılışta bir konuşma yapan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, “Balkan Savaşları’nda Çatalca, İstanbul önünde son kale görevi görerek, İstanbul’a doğru ilerleyen düşman kuvvetlerine dur demiştir. Ayrıca birçok acının yaşandığı mübadelede Çatalca da önemli bir merkez olmuştur.” dedi. Sözlerine, “Trakya’nın, Rumeli’nin ve Balkanlar’ın aydınlık fikirli güler yüzlü insanları, sizlere Çatalca’nın, Çatalca insanlarının selamlarını getirdim.” şeklinde devam eden Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, konuşmasının ardından Rumeli-Balkan Trakya Kültür-Sanat Buluşması ve Tanıtım Günleri'nde stant açan diğer dernek, vakıf ve belediyeleri ziyaret etti. Başkan Cem Kara stantları ziyaret ederken, Radyo İstanbul Ajansı’nda da canlı yayına katılarak Tanıtım Günleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Feshane’de düzenlenen Rumeli-Balkan Trakya Kültür-Sanat Buluşması ve Tanıtım Günleri’nin açılış programına İstanbul Milletvekilleri Harun Karaca, Şirin Ünal, Faik Tunay, Rutev Başkanı Hasan İmamoğlu, Rumeli Balkan Federasyonu Başkanı Ayhan Bölükbaşı, Trakya Rumeli ve Balkanlar Gönül Birliği Derneği Başkanı Gökhan Aygün, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, İl Genel Meclis Üyesi Cengiz Aydın, Çatalca Belediye Başkan Yardımcıları Ufuk Akın, Metin Sezer ve Erhan Güzel ile çok sayıda davetli katıldı.

 0 Yorum - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret40870
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.70565.7285
Euro6.33146.3568
Üyelik Girişi