12. YILIMIZ KUTLU OLSUN
                    9 / 3 / 2007

                        BİZİM SESİMİZ. NET
Anlık
Yarın
10° 13° 8°

BEYLİKDÜZÜ İLÇESİBeylikdüzü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin okullara giriş ve çıkış saatlerinde trafiği yönlendirme çalışması yaparak, öğrencilere karşıdan karşıya geçişlerde yardımcı oluyor.

Öğrencilerin okula giriş ve çıkışları Beylikdüzü Belediyesi Zabıta ekiplerine emanet. Sabah giriş ve akşam çıkışlarında trafiği kontrol eden ve öğrencilerin güvenle karşıdan karşı geçmelerini sağlayan Beylikdüzü Belediyesi Zabıta ekiplerinin bu çalışması velilerinde yüzlerini güldürüyor. Uygulamanın her daim devam edeceğini ifade eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, “Velilerimiz, bu uygulamamız ile gönüllerini rahat tutabilirler. Bu çalışmamız okulların açık olduğu her gün devam edecek” dedi. Yaya geçitlerinde trafiği durdurarak, öğrencileri karşıdan karşıya geçiren zabıta ekipleri ile öğrenciler hiçbir sıkıntı yaşamadan okullarına ulaşabiliyorlar.
Beylikdüzü Belediyesi, bu uygulamayı özellikle trafik akışının yoğunolduğu bölgelerde bulunan okulların sabah giriş ve akşam çıkış saatlerinde hayata geçiriyor.

 
0 Yorum - Yorum Yaz


Beylikdüzü Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türk Sanat Müziği’nin usta ismi Nalan Altınörs ve Türk Pop Müziği’nin sevilen ismi Nadide Sultan, Beylikdüzü halkına müzik ziyafeti sundu.

Türk Sanat Müziği’nin güçlü isimlerinden Nalan Altınörs, Beylikdüzü Belediyesi'nin ev sahipliğinde Beylikdüzü Kültür Merkezi'nde sahne aldı.Büyük bir katılımın olduğu konserde Altınörs Beylikdüzü halkı ile birlikte Türk Sanat Müziği’nin seçkin eserlerini seslendirdi.

Muhteşem performansı ve sempatik tavırları ile de dikkat çeken Altınörs, Beylikdüzü'nde gördüğü bu ilgiyi asla unutmayacağını Beylikdüzü'nde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, başta Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, olmak üzere konserde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Beylikdüzü Belediyesi Kültür Müdürü Nihat Adıgüzel ise muhteşem konser için Sanatçı Nalan Altınörs’e çiçek takdim etti ve Başkan Uzun'un selamını iletti.                  

Nadide Sultan’dan Coşkulu Konser…

Gürpınar Kültür Merkezi’nde ise Türk Pop Müziği’nin sevilen ismi Nadide Sultan, unutulmaz bir konser verdi. Duygusal parçaları kadar hareketli parçalar da seslendirerek dinleyicileri hop oturtup hop kaldıran sanatçı Sultan, gecedeki performansıyla vatandaşlardan büyük alkış aldı. Konseri düzenlediği için Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun’a teşekkürlerini dile getiren Nadide Sultan, sanatseverlere kendisini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.
0 Yorum - Yorum Yaz


Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, Bitlis İl Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yaşar İzsiz, Bitlis İl Dernekleri Federasyonu Sekreteri Soner Sakci, İkitelli Dernek Başkanı Behçet Subaşı, Küçükçekmece Dernek Başkanı Ayhan Karahan, Bağcılar Dernek Başkanı Mehmet Sait Şaşmaz ve  Altınşehir Dernek Başkanı Haydar Gölbaşı'nı makamında kabul etti. Ziyarette, Bitlis Dernekleri Federasyon Başkanı İzsiz ve dernek başkanları, Başkan Uzun’un çalışmalarını takip ettiklerini ifade ederken, dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Beylikdüzü’nü oldukça modern bir yapıda ve yeşillikler içerisinde gördüklerini de dile getiren başkanlar, hizmetlerinden dolayı Başkan Uzun’u kutladı.
Başkan Uzun da ziyaretten memnun kaldığını belirterek, devam eden ve önümüzdeki dönemde yapılması planlanan projeler hakkında kısa bilgiler verdi. 

 0 Yorum - Yorum Yaz


İETT Otobüslerini hizmete alım töreni için Beylikdüzü’ne gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun ile birlikte BOSB’yi ziyaret etti. Topbaş, toplu taşımayı benimseme konusunda dünyada lider şehir olacaklarını söyledi.


Beylikdüzü’nde gerçekleştirilen görkemli bir törenle hizmete alınan 100 yeni İETT otobüsü etkinliği için ilçeye gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun ile birlikte Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’ni (BOSB) ziyaret etti. Başkan Topbaş ve Başkan Uzun’u Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Keleşoğlu, Başkan Vekili Ferit Özcan, Bakırcılar Sanayi Vakfı Başkanı Fehmi Denizli, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Keleş, Sadık Ağaca, Tekin Demirciyan ve BOSB Bölge Müdürü Ercan Yazıcı karşıladı. Ziyaretlerde Beylikdüzü Belediyesi başkan yardımcıları, başkan danışmanı ve belediye meclis üyeleri de yer aldı.

“Toplu taşıma kullanımı medeniyet göstergesidir”

Başkan Topbaş sanayicilerle yaptığı toplantıda toplu taşıma konusuna dikkat çekti ve “Toplu taşıma kullanımı dünyada medeniyetin göstergesidir. Bizim insanımız da bu ulaşımı artık benimsemiş durumda. Yeni toplu taşıma hizmetlerimiz ile insanlarımız daha rahat şekilde bu ulaşımı kullanarak, bu konuda dünyaya örnek olmuş Londra, Paris ve New York gibi ülkeleri geride bırakacağız” dedi.

“Metro ve kılcal hatlarla ulaşım sorunu tamamen bitecek”

Beylikdüzü’nde işletim yapan sanayicilerle buluşan Başkan Topbaş, sanayicilerin isteklerini dinledi. Bölgenin ulaşım ve trafik ile ilgili projeleri hakkında sanayicileri bilgilendiren Başkan Topbaş gerçekleştirilen Metrobüs projesi ile bölgedeki ulaşım konusunda büyük yol kat ettiklerini, metronun ve bu hatlara entegre olacak yeni kılcal otobüs hatlarının da genişletilmesi ile Beylikdüzü’nde çok büyük oranda uzun yıllar boyunca ulaşım sorunu yaşanmayacağını söyledi.


“İBB ve İETT ile koordineli çalışıyoruz”

Beylikdüzü’nde ulaşım konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ve İETT Genel Müdürlüğü ile koordineli olarak her daim çalışmaların sürdüğünü söyleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun ise bölgenin çok büyük bir hızla geliştiğini ve bu gelişime ayak uydurmak için çalışmaların her gün yeni projelerle yapıldığını ifade etti.
0 Yorum - Yorum Yaz


Beylikdüzü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Tahir Abuş ve Büyükçekmece Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Rahmi Yazıcı Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun'u ziyaret etti.

 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun’un makamında gerçekleşen ziyarete ayrıca ilçe esnafı da katıldı. Başkan Uzun sohbeti esnasında, “Esnafımızı rahatlatmak, sorunlarını çözmek, imkanlarını arttırmak için göreve geldiğimiz günden bu güne çok önemli adımlar attık. Çalışmalarımız hızla devam edecek. Her zaman esnaf ve sanatkarın yanındayız” dediBeylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Kültür Gezileri kapsamında tarihi mekanlara ve camilere düzenlediği ziyaretler büyük ilgi görüyor.

Beylikdüzü’nde ikamet eden vatandaşlar, Beylikdüzü Belediyesi’nin organize ettiği kültür turlarına memnuniyetle katılıyor. Tarihi ve turistik bölgelerdeki mekan ve camilere ziyaret düzenleyen belediye, gezilerine ilk olarak Hırka-i Şerif, Eyüp Sultan Camii ve Sultanahmet Camii’lerini ziyaret ile başlıyor. 

Vatandaşlar Gezilerle Huzur Buldu 

22 Temmuz Pazartesi günü kayıtları başlayan Kültür Gezilerine halkın ilgisi büyük. Beylikdüzü   Belediyesi Kültür Merkezi’nin  önünden Saat 10’da hareket eden otobüsler  Hırka-i Şerif, Sultanahmet Camii ve Eyüp Sultan Camii’ne doğru yol aldı. Öğlen namazlarını yurdun dört bir yanından gelenlerle birlikte Eyüp Sultan Camii’nde eda eden ilçe halkı, meydanda kurulan dinlenme çadırında da tasavvuf musikisi ve ilahiler dinleyerek ruhlarını dinlendirdiler. Sonrasında ise Eyyüb El-Ensari Hazretleri’nin kabrini de ziyaret ederek, dua ettiler. 

Başkan Uzun’a Teşekkür 

Beylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nihat Adıgüzel, geziye katılan vatandaşlarla tek tek görüşerek, Belediye Başkanı Yusuf Uzun’un selamlarını iletti. Geziye katılmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını dile getiren vatandaşlar, kendilerine bu imkanı sağlayan Beylikdüzü Belediye Başkan Uzun’a teşekkürlerini sundular.
0 Yorum - Yorum Yaz

İÇLERİ ISITAN İKRAM    08.01.2013

BEYLİKDÜZÜ’NDE SICAK ÇORBA İKRAMI SOĞUĞA DEVA OLUYOR

Tipi şeklinde yağan kar yağışına karşı yoğun mücadele veren Beylikdüzü Belediyesi; Beko, Belediye ve Hasırcılar metrobüs duraklarında yapılan çorba ikramları ile vatandaşların içini ısıtan ve memnuniyet toplayan uygulamayı tekrar hayata geçiriyor.

 

Kar yağışının en yoğun hissedildiği ilçe Beylikdüzü’nde vatandaşların içini ısıtan ve büyük ilgi toplayan sosyal bir uygulama hayata geçiyor. Beylikdüzü Belediyesi tüm imkânlarını seferber ederek, vatandaşların rahatı için her yolu deniyor. Belediye ekipleri bir taraftan yol açma çalışmalarına devam ederken, Belediye Başkanı Yusuf Uzun’un talimatı ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Metrobüs duraklarında vatandaşlara sıcak çorba ikramı yapılıyor. Beylikdüzü’nün üç noktasında dağıtımı yapılan çorbalara Metrobüs duraklarında hayır demeyen vatandaşlar sıcak çorbanın kendilerine oldukça iyi geldiğini belirttiler. Vatandaşlar işe giderken ya da dönüşte karşılaştıkları bu uygulama için Beylikdüzü Belediyesi’ne teşekkür etti.


 

Başkan Uzun Vatandaşlara  Çorba İkram Etti

 

İşe gitmeye çalışan vatandaşlara Metrobüs durağında çorba ikram eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, soğuk havanın ve kar yağışının yoğun olarak hissedildiği zamanlarda özellikle Metrobüs duraklarında çorba dağıtımına devam edileceğini açıkladı. Başkan Uzun “Kış ayları oldukça soğuk geçiyor. Vatandaşlarımız dışarıda haliyle çok üşüyor. Bizlerde onların içini ısıtmak için çorba ikram ediyoruz. Kış ayları boyunca kar yağdığı müddetçe dağıtımlarımız devam edecek” dedi.
0 Yorum - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret39867
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.87855.9021
Euro6.62706.6535
Üyelik Girişi