12. YILIMIZ KUTLU OLSUN
                    9 / 3 / 2007

                        BİZİM SESİMİZ. NET
Anlık
Yarın
10° 13° 8°

BAHÇELİEVLER İLÇESİEsnafa Tuz Desteği…

Bahçelievler Belediyesi, genel kış hazırlıkları kapsamında ilçedeki esnafa olası buzlanmalarda dükkân önlerine serpiştirmeleri için tuz dağıtmaya başladı. Beş ve 10’ar kiloluk çuvallar şeklinde hazırlanan tuzların, ilçe genelinde yaklaşık 10 Bin esnafa dağıtılması hedefleniyor. Tuz çuvalları üzerlerinde bulunan kullanma talimatında, esnafın tuzu kullanırken özellikle kaldırımlarda bulunan ağaç diplerine atmaması konusunda uyarıya da yer veriliyor.


Belediye Başkanı Osman Develioğlu ‘Ağır şartlarda geçmesi beklenen kış mevsimine karşı tüm hazırlıklarını tamamladıklarını ve esnafa tuz dağıtımı uygulamasını geçtiğimiz yıl ilk kez kendilerinin başlattığını söyledi. Uygulamanın geçmişte çok yararını gördüklerini belirten Başkan Develioğlu; “Esnafımız, dağıttığımız tuzları sabah erken saatlerde oluşabilecek buzlanmalara karşı dükkânlarının önüne belediye ekipleri gelene kadar serperek olası yaralanmaları önlemiş olacaklar. Böylece, vatandaşlarımızın kaldırımlarda rahat yürümelerini sağlamış olacağız” dedi.

Belediye ekipleri kışa hazır…

Belediye Başkanı Osman Develioğlu İstanbul’u etkisi altına alması beklenen kar yağışı öncesinde tüm makine parkı ve çalışan personel ile kış hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti. Özellikle sağlık, eğitim, güvenlikle ilgili kurumlar ile yol ve kaldırım çalışmaları için “ tuz stoklarının mevcut olduğunu belirten Başkan Osman Develioğlu “ Kış şartları çerçevesinde Fen işleri ekiplerimiz, makine teçhizatlarıyla birlikte 24 saat çalışma esasına dayalı olarak halkımızın hizmetindedir” dedi.


Öte yandan ilçedeki sokak hayvanları ve kuşlar için de veterinerlik bürosuna bağlı ekiplerin sokak ve caddelerde hayvanlara gıda desteğini kış mevsimi boyunca sürdüreceği bildirildi.
0 Yorum - Yorum Yaz

Zeyini Ana 120 Yaşında    14.11.2013

Dünyanın Çınar’ı 120 yaşındaki Zeyini Ana'ya sürpriz doğum günü pastası…


Bahçelievler'de oğluyla birlikte yaşayan 1894 doğumlu 120 yaşındaki Zeyini Çelik'e doğum günü pastası kesildi. Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu'nun ziyaret ettiği Zeyini Ana, bu kadar yaşama sırrının memleketi Tunceli'deki doğal ürünler olduğunu söyledi.

Türkiye'nin en yaşlı kadını olan "Zeyini Ana", 120. yaşını doğum günü pastası keserek kutladı. Bahçelievler Belediyesi tarafından düzenlenen doğum gününde Zeyini Çelik, duygularını ve uzun yaşamın sırlarını Zaza’ca anlatırken, evinde yaşadığı torunu Yüksel Çelik kendisine tercümanlık yaptı. İlk kez doğum gününün kutlandığını belirten “Zeyini Ana”, çok mutlu olduğunu söyledi. Tunceli'nin Şıhömerler köyünde doğan Zeyini Çelik'in, 4 çocuğu, 18 torunu, 23 torunun çocuğu ve 2 tane de torununun torununu bulunuyor. 120 yaşında olmasına karşın, hiç bir hastalığı olmayan Zeyini Çelik, uzun yaşamının sırrının, doğal, organik yiyeceklerle beslenmesi ve köy yaşamı olduğunu söyledi. İstanbul'da bir yıldır torununun evinde yaşadığını, fakat yiyeceklerini köyden getirttiğini ifade eden Çelik, "Tunceli'de dağlarda genelde çok ot olur. Ot, pancar, tereyağı, çökelek ve katıksız köy ekmeği yiyerek beslenirim” dedi.Kurtuluş Savaşı yıllarını hatırlayan ve çok anısı olduğunu belirten Zeyini Çelik, “Atatürk güzel ve çok iyi bir insandı. Bazı olaylardan bizi o kurtardı” ifadelerini kullandı. Eşi Hasan Çelik'in 110 yaşında öldüğünü belirten Çelik, gençlik yıllarında yoksulluk yüzünden yataklarının bulunmadığını ve odun yapraklarını üst üste sererek üzerinde yattıklarını anlattı. Gençlere de mesaj gönderen “Zeyini Ana”, “Gençler doğru yoldan şaşmasınlar, doğru yoldan gitsinler” dedi. Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu da Zeyini Çelik'in elini öptü, çiçek vererek doğum gününü kutladı ve kendisine LCD ekran televizyon hediye etti. Başkan Develioğlu; “Bu güne kadar doğum günü kutlamadığını öğrendiğimiz Zeyini Ana’mıza sürpriz doğum günü düzenleyerek kendisinin hayır duasını almak istedik. Türkiye'nin en yaşlı kişisi Zeyini Ana’mıza sağlıklı nice yıllar diliyorum" dedi. 
0 Yorum - Yorum Yaz


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Bahçelievler'de sokak iftarına katıldı.


Bahçelievler Belediyesince, Çobançeşme Molla Gürani Camisi önünde düzenlenen ramazan etkinliklerine, Egemen Bağış, İlçe Kaymakamı Şevket Cinbir, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Dr. Hakan Bahadır ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar öncesi vatandaşlara hitap eden Bağış, gelişen ve büyüyen Türkiye'de ramazanın hazzını yaşadıklarını kaydetti. Bağış, ramazanın mutluluğunu yaşayamayanların varlığına değinerek, "Bu hazzı yaşayamayan Suriye'de, Mısır'da, Gazze'de, Arakan'da kardeşlerimiz var. Dünyanın dört bir yanında sıkıntı içinde yaşayan kardeşlerimize de Allah'tan yardım, rahatlık, güç, kuvvet ve sabır temenni ediyorum. İnşallah onlar da sorunlarını aşacaklar" diye konuştu.

TÜRKİYE, İSLAM ALEMİNİN PARLAYAN YILDIZI

Bağış, Türkiye'de yapılmak istenen "Kardeşi kardeşe düşürmenin” Mısır'da uygulandığına dikkati çekerek, Türkiye'nin İslam aleminin parlayan yıldızı olduğunu dile getirdi. 

Avrupa'daki ülkelerin Türkiye'ye imrendiğini anlatan Bağış, birçok ülkenin Türkiye'nin yakaladığı gelişme ivmesini yakalamak istediğini söyledi.


2071 İÇİN BÜYÜK HEDEFLER VAR

Bağış, İstanbul'un, ramazanın en güzel yaşandığı şehirlerden biri olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"İstanbul'un iftar sofrasında Mardin'le Trabzon'u, Eskişehir'le Artvin'i, Kayseri'yle İzmir'i yan yana görürsünüz. Fakat aynı zamanda Saraybosna'yla Kahire'yi, Priştine'yle Şam'ı İstanbul'da birlikte görmek mümkün. Hamdolsun Türkiye farklı bir noktada, bugünü sizlerle birlikte başardık. Türkiye'de hem ekonomik kalkınmayı hem sosyal kalkınmayı sizlerle beraber sağladık."

Bağış, Türkiye'nin sadece 2023 değil, İstanbul'un 600. fetih yılı olan 2053 ve Türklerin Anadolu'ya girişinin bininci yılı 2071 için de büyük hedefleri olduğunu kaydetti.

ORUÇ AÇTILAR

Bahçelievler Belediye Başkanı Develioğlu ise insanları muhabbetle birbirine yaklaştıran ramazanın hayırlı ve bereketli olmasını temenni etti.

Bakan Bağış, Başkan Develioğlu ve beraberindekiler, akşam ezanının okunmasının ardından mercimek çorbası, islim köfte, pilav ve ayrandan oluşan menüyle sokak iftarında masaları dolduran yaklaşık bin 500 kişiyle oruçlarını açtı.

İftarın ardından Bakan Bağış ve Bahçelievler Belediye Başkanı Develioğlu iftar masalarını dolaşarak vatandaşlarla selamlaştı. 
0 Yorum - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret39867
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.87855.9021
Euro6.62706.6535
Üyelik Girişi